77
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 47: | Line 47: | ||
|- | |- | ||
|Big Bug Net | |Big Bug Net | ||
<gallery> | |||
File:Big-Bug-Net-Icon.png | |||
</gallery> | |||
| 2 Ancient Flowers, 1 Evil Crystal, 3 Tumbleweeds | | 2 Ancient Flowers, 1 Evil Crystal, 3 Tumbleweeds | ||
|100 | |100 | ||
|- | |- | ||
|Scattershot | |Scattershot [[File:Scattershot SS.png]] | ||
|2 Amber Relics, 2 Dusk Relics, 3 Jelly Blobs | |2 Amber Relics, 2 Dusk Relics, 3 Jelly Blobs | ||
|50 | |50 | ||
|- | |- | ||
|Quick Beetle | |Quick Beetle | ||
[[File:QuickBeetle-SS-Icon.png]] | |||
|2 Ancient Flowers,1 Golden Skull, 2 Hornet Larvae | |2 Ancient Flowers,1 Golden Skull, 2 Hornet Larvae | ||
| | |50 | ||
|- | |- | ||
|Tough Beetle | |Tough Beetle [[File:ToughBeetle-SS-Icon.png]] | ||
|4 Amber Relics, 3 Ancient Flowers, 1 Blue Bird Feather, 1 Goddess Plume | |4 Amber Relics, 3 Ancient Flowers, 1 Blue Bird Feather, 1 Goddess Plume | ||
| | |50 | ||
|- | |- | ||
|Iron Bow | |Iron Bow [[File:SS_Iron_Bow.png|80px|]] | ||
|2 Eldin Ores, 1 Evil Crystal, 3 Monster Claws, 3 Tumbleweeds | |2 Eldin Ores, 1 Evil Crystal, 3 Monster Claws, 3 Tumbleweeds | ||
|50 | |||
|- | |||
|Sacred Bow [[File:SacredBow-SS-Icon.png]] | |||
| 2 Evil Crystals, 1 Goddess Plume, 3 Lizard Tails, 5 Tumbleweeds | |||
|100 | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
edits