50,089
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 196: | Line 196: | ||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Dark-World-Dungeon-4.mid Download] | |[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Dark-World-Dungeon-4.mid Download] | ||
|- | |- | ||
| | |Ending Theme 1 | ||
| | |3:42 | ||
| | |[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ending-1.mid Download] | ||
|- | |||
|Ending Theme 2 | |||
|3:42 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ending-2.mid Download] | |||
|- | |||
|Ending Theme 3 | |||
|3:50 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ending-3.mid Download] | |||
|- | |||
|Ending Theme 4 | |||
|3:48 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ending-4.mid Download] | |||
|- | |||
|Ending Theme 5 | |||
|4:00 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ending-5.mid Download] | |||
|- | |||
|Fairy Fountain 1 | |||
|0:49 | |||
||[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Fairy-1.mid Download] | |||
|- | |||
|Fairy Fountain 2 | |||
|0:27 | |||
||[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Fairy-2.mid Download] | |||
|- | |||
|Fairy Fountain 3 | |||
|1:26 | |||
||[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Fairy-3.mid Download] | |||
|- | |||
|Fairy Fountain 4 | |||
|0:49 | |||
||[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Fairy-4.mid Download] | |||
|- | |||
|Flute Boy 1 | |||
|0:13 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Flute-Boy-1.mid Download] | |||
|- | |||
|Flute Boy 2 | |||
|0:38 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Flute-Boy-2.mid Download] | |||
|- | |||
|Ganon Transformation | |||
|0:04 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ganon-Transformation.mid Download] | |||
|- | |||
|Ganon Intro 1 | |||
|0:33 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ganon-Intro-1.mid Download] | |||
|- | |||
|Ganon Intro 2 | |||
|1:41 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ganon-Intro-2.mid Download] | |||
|- | |||
|Ganon Battle 1 | |||
|1:05 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ganon-Battle-1.mid Download] | |||
|- | |||
|Ganon Battle 2 | |||
|0:35 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ganon-Battle-2.mid Download] | |||
|- | |||
|Ganon Battle 3 | |||
|1:40 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Ganon-Battle-3.mid Download] | |||
|- | |||
|Hyrule Castle 1 | |||
|2:56 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Hyrule-Castle-1.mid Download] | |||
|- | |||
|Hyrule Castle 2 | |||
|4:13 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Hyrule-Castle-2.mid Download] | |||
|- | |||
|Hyrule Castle 3 | |||
|1:25 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Hyrule-Castle-3.mid Download] | |||
|- | |||
|Hyrule Castle 4 | |||
|2:54 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Hyrule-Castle-4.mid Download] | |||
|- | |||
|Hyrule Castle 5 | |||
|4:06 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Hyrule-Castle-5.rmi Download] | |||
|- | |||
|Hyrule Castle 6 | |||
|2:19 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Hyrule-Castle-6.mid Download] | |||
|- | |||
|Intro Story 1 | |||
|1:01 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Intro-1.mid Download] | |||
|- | |||
|Intro Story 2 | |||
|1:46 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Intro-2.mid Download] | |||
|- | |||
|Intro Story 3 | |||
|2:05 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Intro-3.mid Download] | |||
|- | |||
|Intro w/ Title Theme | |||
|1:12 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Intro-4.mid Download] | |||
|- | |||
|Kakariko Village 1 | |||
|1:57 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Kakariko-Village-1.mid Download] | |||
|- | |||
|Kakariko Village 2 | |||
|1:30 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Kakariko-Village-2.mid Download] | |||
|- | |||
|Kakariko Village 3 | |||
|1:32 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Kakariko-Village-3.mid Download] | |||
|- | |||
|Kakariko Village 4 | |||
|3:08 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Kakariko-Village-4.mid Download] | |||
|- | |||
|Kakariko Village 5 | |||
|0:51 | |||
|[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Kakariko-Village-5.mid Download] | |||
|- | |- | ||
| | |Kakariko Village 6 | ||
| | |2:38 | ||
| | |[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Kakariko-Village-6.mid Download] | ||
|- | |- | ||
| | |Kakariko Village 7 | ||
| | |3:12 | ||
| | |[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Kakariko-Village-7.mid Download] | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
Line 216: | Line 340: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Lost Woods 1 | ||
| | |0:41 | ||
| | |[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Lost-Woods-1.mid Download] | ||
|- | |- | ||
| | |Lost Woods 2 | ||
| | |1:03 | ||
| | |[https://www.zeldadungeon.net/Zelda03/Midis/Lost-Woods-2.mid Download] | ||
|- | |- | ||
| | | |