686
edits
MistofMists (talk | contribs) |
MistofMists (talk | contribs) |
||
Line 433: | Line 433: | ||
|- | |- | ||
| 199 || [[Tree Branch]] | | 199 || [[Tree Branch]] | ||
|- | |- | ||
| | | 200 || [[Torch]] | ||
|- | |- | ||
| 201 || [[Soup Ladle]] | |||
|- | |||
| 202 || [[Boomerang]] | |||
|- | |||
| 203 || [[Spring-Loaded Hammer]] | |||
|- | |||
| 204 || [[Traveler's Sword]] | |||
|- | |||
| 205 || [[Soldier's Broadsword]] | |||
|- | |||
| 206 || [[Knight's Broadsword]] | |||
|- | |||
| 207 || [[Royal Broadsword]] | |||
|- | |||
| 208 || [[Forest Dweller's Sword]] | |||
|- | |||
| 209 || [[Zora Sword]] | |||
|- | |||
| 210 || [[Feathered Edge]] | |||
|- | |||
| 211 || [[Gerudo Scimitar]] | |||
|- | |||
| 212 || [[Moonlight Scimitar]] | |||
|- | |||
| 213 || [[Scimitar of the Seven]] | |||
|- | |||
| 214 || [[Eightfold Blade]] | |||
|- | |||
| 215 || [[Ancient Short Sword]] | |||
|- | |||
| 216 || [[Rusty Broadsword]] | |||
|- | |||
| 217 || [[Royal Guard's Sword]] | |||
|- | |||
| 218 || [[Flameblade]] | |||
|- | |||
| 219 || [[Frostblade]] | |||
|- | |||
| 220 || [[Thunderblade]] | |||
|- | |||
| 221 || [[Boko Club]] | |||
|- | |||
| 222 || [[Spiked Boko Club]] | |||
|- | |||
| 223 || [[Dragonbone Boko Club]] | |||
|- | |||
| 224 || [[Lizal Boomerang]] | |||
|- | |||
| 225 || [[Lizal Forked Boomerang]] | |||
|- | |||
| 226 || [[Lizal Tri-Boomerang]] | |||
|- | |||
| 227 || [[Guardian Sword]] | |||
|- | |||
| 228 || [[Guardian Sword+]] | |||
|- | |||
| 229 || [[Guardian Sword++]] | |||
|- | |||
| 230 || [[Lynel Sword]] | |||
|- | |||
| 231 || [[Mighty Lynel Sword]] | |||
|- | |||
| 232 || [[Savage Lynel Sword]] | |||
|- | |||
| 233 || [[Fire Rod]] | |||
|- | |||
| 234 || [[Meteor Rod]] | |||
|- | |||
| 235 || [[Ice Rod]] | |||
|- | |||
| 236 || [[Blizzard Rod]] | |||
|- | |||
| 237 || [[Lightning Rod]] | |||
|- | |||
| 238 || [[Thunderstorm Rod]] | |||
|- | |||
| 239 || [[Vicious Sickle]] | |||
|- | |||
| 240 || [[Demon Carver]] | |||
|- | |||
| 241 || [[Bokoblin Arm]] | |||
|- | |||
| 242 || [[Lizalfos Arm]] | |||
|- | |||
| 243 || [[Korok Leaf]] | |||
|- | |||
| 244 || [[Farming Hoe]] | |||
|- | |||
| 245 || [[Boat Oar]] | |||
|- | |||
| 246 || [[Woodcutter's Axe]] | |||
|- | |||
| 247 || [[Double Axe]] | |||
|- | |||
| 248 || [[Iron Sledgehammer]] | |||
|- | |||
| 249 || [[Giant Boomerang]] | |||
|- | |||
| 250 || [[Traveler's Claymore]] | |||
|- | |||
| 251 || [[Soldier's Claymore]] | |||
|- | |||
| 252 || [[Knight's Claymore]] | |||
|- | |||
| 253 || [[Royal Claymore]] | |||
|- | |||
| 254 || [[Silver Longsword]] | |||
|- | |||
| 255 || [[Cobble Crusher]] | |||
|- | |||
| 256 || [[Stone Smasher]] | |||
|- | |||
| 257 || [[Boulder Breaker]] | |||
|- | |||
| 258 || [[Golden Claymore]] | |||
|- | |||
| 259 || [[Eightfold Longblade]] | |||
|- | |||
| 260 || [[Edge of Duality]] | |||
|- | |||
| 261 || [[Ancient Bladesaw]] | |||
|- | |||
| 262 || [[Rusty Claymore]] | |||
|- | |||
| 263 || [[Royal Guard's Claymore]] | |||
|- | |||
| 264 || [[Great Flameeblade]] | |||
|- | |||
| 265 || [[Great Frostblade]] | |||
|- | |||
| 266 || [[Great Thunderblade]] | |||
|- | |||
| 267 || [[Boko Bat]] | |||
|- | |||
| 268 || [[Spiked Boko Bat]] | |||
|- | |||
| 269 || [[Dragonbone Boko Bat]] | |||
|- | |||
| 270 || [[Moblin Club]] | |||
|- | |||
| 271 || [[Spiked Moblin Club]] | |||
|- | |||
| 272 || [[Dragonbone Moblin Club]] | |||
|- | |||
| 273 || [[Ancient Battle Axe]] | |||
|- | |||
| 274 || [[Ancient Battle Axe+]] | |||
|- | |||
| 275 || [[Ancient Battle Axe++]] | |||
|- | |||
| 276 || [[Lynel Crusher]] | |||
|- | |||
| 277 || [[Mighty Lynel Crusher]] | |||
|- | |||
| 278 || [[Savage Lynel Crusher]] | |||
|- | |||
| 279 || [[Windcleaver]] | |||
|- | |||
| 280 || [[Moblin Arm]] | |||
|- | |||
| 281 || [[Wooden Mop]] | |||
|- | |||
| 282 || [[Farmer's Pitchfork]] | |||
|- | |||
| 283 || [[Fishing Harpoon]] | |||
|- | |||
| 284 || [[Throwing Spear]] | |||
|- | |||
| 285 || [[Traveler's Spear]] | |||
|- | |||
| 286 || [[Soldier's Spear]] | |||
|- | |||
| 287 || [[Knight's Halberd]] | |||
|- | |||
| 288 || [[Royal Halberd]] | |||
|- | |||
| 289 || [[Forest Dweller's Spear]] | |||
|- | |||
| 290 || [[Zora Spear]] | |||
|- | |||
| 291 || [[Silverscale Spear]] | |||
|- | |||
| 292 || [[Ceremonial Trident]] | |||
|- | |||
| 293 || [[Lightscale Trident]] | |||
|- | |||
| 294 || [[Drillshaft]] | |||
|- | |||
| 295 || [[Feathered Spear]] | |||
|- | |||
| 296 || [[Gerudo Spear]] | |||
|- | |||
| 297 || [[Serpentine Spear]] | |||
|- | |||
| 298 || [[Ancient Spear]] | |||
|- | |||
| 299 || [[Rusty Halberd]] | |||
|- | |||
| 300 || [[Royal Guard's Spear]] | |||
|- | |||
| 301 || [[Flamespear]] | |||
|- | |||
| 302 || [[Frostspear]] | |||
|- | |||
| 303 || [[Thunderspear]] | |||
|- | |||
| 304 || [[Boko Spear]] | |||
|- | |||
| 305 || [[Spiked Boko Spear]] | |||
|- | |||
| 306 || [[Dragonbone Boko Spear]] | |||
|- | |||
| 307 || [[Moblin Spear]] | |||
|- | |||
| 308 || [[Spiked Moblin Spear]] | |||
|- | |||
| 309 || [[Dragonbone Moblin Spear]] | |||
|- | |||
| 310 || [[Lizal Spear]] | |||
|- | |||
| 311 || [[Enhanced Lizal Spear]] | |||
|- | |||
| 312 || [[Forked Lizal Spear]] | |||
|- | |||
| 313 || [[Guardian Spear]] | |||
|- | |||
| 314 || [[Guardian Spear+]] | |||
|- | |||
| 315 || [[Guardian Spear++]] | |||
|- | |||
| 316 || [[Lynel Spear]] | |||
|- | |||
| 317 || [[Mighty Lynel Spear]] | |||
|- | |||
| 318 || [[Savage Lynel Spear]] | |||
|- | |||
| 319 || ??? | |||
|- | |||
| 320 || [[Wooden Bow]] | |||
|- | |||
| 321 || [[Traveler's Bow]] | |||
|- | |||
| 322 || [[Soldier's Bow]] | |||
|- | |||
| 323 || [[Knight's Bow]] | |||
|- | |||
| 324 || [[Royal Bow]] | |||
|- | |||
| 325 || [[Forest Dweller's Bow]] | |||
|- | |||
| 326 || [[Silver Bow]] | |||
|- | |||
| 327 || [[Swallow Bow]] | |||
|- | |||
| 328 || [[Falcon Bow]] | |||
|- | |||
| 329 || [[Great Eagle Bow]] | |||
|- | |||
| 330 || [[Golden Bow]] | |||
|- | |||
| 331 || [[Phrenic Bow]] | |||
|- | |||
| 332 || [[Ancient Bow]] | |||
|- | |||
| 333 || [[Royal Guard's Bow]] | |||
|- | |||
| 334 || [[Boko Bow]] | |||
|- | |||
| 335 || [[Spiked Boko Bow]] | |||
|- | |||
| 336 || [[Dragon Bone Boko Bow]] | |||
|- | |||
| 337 || [[Lizal Bow]] | |||
|- | |||
| 338 || [[Strengthened Lizal Bow]] | |||
|- | |||
| 339 || [[Steel Lizal Bow]] | |||
|- | |||
| 340 || [[Lynel Bow]] | |||
|- | |||
| 341 || [[Mighty Lynel Bow]] | |||
|- | |||
| 342 || [[Savage Lynel Bow]] | |||
|- | |||
| 343 || [[Duplex Bow]] | |||
|- | |||
| 344 || [[Arrow]] | |||
|- | |||
| 345 || [[Fire Arrow]] | |||
|- | |||
| 346 || [[Ice Arrow]] | |||
|- | |||
| 347 || [[Shock Arrow]] | |||
|- | |||
| 348 || [[Bomb Arrow]] | |||
|- | |||
| 349 || [[Ancient Arrow]] | |||
|- | |||
| 350 || [[Hylian Shield]] | |||
|- | |||
| 351 || [[Pot Lid]] | |||
|- | |||
| 352 || [[Wooden Shield]] | |||
|- | |||
| 353 || [[Emblazoned Shield]] | |||
|- | |||
| 354 || [[Hunter's Shield]] | |||
|- | |||
| 355 || [[Fisherman's Shield]] | |||
|- | |||
| 356 || [[Traveler's Shield]] | |||
|- | |||
| 357 || [[Soldier's Shield]] | |||
|- | |||
| 358 || [[Knight's Shield]] | |||
|- | |||
| 359 || [[Royal Shield]] | |||
|- | |||
| 360 || [[Forest Dweller Shield]] | |||
|- | |||
| 361 || [[Silver Shield]] | |||
|- | |||
| 362 || [[Kite Shield]] | |||
|- | |||
| 363 || [[Gerudo Shield]] | |||
|- | |||
| 364 || [[Radian Shield]] | |||
|- | |||
| 365 || [[Daybreaker]] | |||
|- | |||
| 366 || [[Shield of the Mind's Eye]] | |||
|- | |||
| 367 || [[Ancient Shield]] | |||
|- | |||
| 368 || [[Rusty Shield]] | |||
|- | |||
| 369 || [[Royal Guard's Shield]] | |||
|- | |||
| 370 || [[Boko Shield]] | |||
|- | |||
| 371 || [[Spiked Boko Shield]] | |||
|- | |||
| 372 || [[Dragonbone Boko Shield]] | |||
|- | |||
| 373 || [[Lizal Shield]] | |||
|- | |||
| 374 || [[Reinforced Lizal Shield]] | |||
|- | |||
| 375 || [[Steel Lizal Shield]] | |||
|- | |||
| 376 || [[Guardian Shield]] | |||
|- | |||
| 377 || [[Guardian Shield+]] | |||
|- | |||
| 378 || [[Guardian Shield++]] | |||
|- | |||
| 379 || [[Lynel Shield]] | |||
|- | |||
| 380 || [[Mighty Lynel Shield]] | |||
|- | |||
| 381 || [[Savage Lynel Shield]] | |||
|- | |||
|} | |} | ||
===Treasure=== | ===Treasure=== | ||
{|class="wikitable" | {|class="wikitable" |
edits