686
edits
MistofMists (talk | contribs) No edit summary |
MistofMists (talk | contribs) |
||
Line 190: | Line 190: | ||
| 085 || [[Fire Chuchu]] | | 085 || [[Fire Chuchu]] | ||
|- | |- | ||
| | | 086 || [[Ice Chuchu]] | ||
|- | |||
| 087 || [[Electric Chuchu]] | |||
|- | |||
| 088 || [[Keese]] | |||
|- | |||
| 089 || [[Fire Keese]] | |||
|- | |||
| 090 || [[Ice Keese]] | |||
|- | |||
| 091 || [[Electric Keese]] | |||
|- | |||
| 092 || [[Water Octorok]] | |||
|- | |||
| 093 || [[Forest Octorok]] | |||
|- | |||
| 094 || [[Rock Octorok]] | |||
|- | |||
| 095 || [[Snow Octorok]] | |||
|- | |||
| 096 || [[Treasure Octorok]] | |||
|- | |||
| 097 || [[Fire Wizzrobe]] | |||
|- | |||
| 098 || [[Ice Wizzrobe]] | |||
|- | |||
| 099 || [[Electric Wizzrobe]] | |||
|- | |||
| 100 || [[Meteo Wizzrobe]] | |||
|- | |||
| 101 || [[Blizzrobe]] | |||
|- | |||
| 102 || [[Thunder Wizzrobe]] | |||
|- | |||
| 103 || [[Bokoblin]] | |||
|- | |||
| 104 || [[Blue Bokoblin]] | |||
|- | |||
| 105 || [[Black Bokoblin]] | |||
|- | |||
| 106 || [[Stalkoblin]] | |||
|- | |||
| 107 || [[Silver Bokoblin]] | |||
|- | |||
| 108 || [[Moblin]] | |||
|- | |||
| 109 || [[Blue Moblin]] | |||
|- | |||
| 110 || [[Black Moblin]] | |||
|- | |||
| 111 || [[Stalmoblin]] | |||
|- | |||
| 112 || [[Silver Moblin]] | |||
|- | |||
| 113 || [[Lizalfos]] | |||
|- | |||
| 114 || [[Blue Lizalfos]] | |||
|- | |||
| 115 || [[Black Lizalfos]] | |||
|- | |||
| 116 || [[Stalizalfos]] | |||
|- | |||
| 117 || [[Fire-Breath Lizalfos]] | |||
|- | |||
| 118 || [[Ice-Breath Lizalfos]] | |||
|- | |||
| 119 || [[Electric Lizalfos]] | |||
|- | |||
| 120 || [[Silver Lizalfos]] | |||
|- | |||
| 121 || [[Lynel]] | |||
|- | |||
| 122 || [[Blue-Maned Lynel]] | |||
|- | |||
| 123 || [[White-Maned Lynel]] | |||
|- | |||
| 124 || [[Silver Lynel]] | |||
|- | |||
| 125 || [[Guardian Stalker]] | |||
|- | |||
| 126 || [[Guardian Skywatcher]] | |||
|- | |||
| 127 || [[Guardian Turret]] | |||
|- | |||
| 128 || [[Sentry]] | |||
|- | |||
| 129 || [[Decayed Guardian]] | |||
|- | |||
| 130 || [[Guardian Scout I]] | |||
|- | |||
| 131 || [[Guardian Scout II]] | |||
|- | |||
| 132 || [[Guardian Scout III]] | |||
|- | |||
| 133 || [[Guardian Scout IV]] | |||
|- | |||
| 134 || [[Yiga Footsoldier]] | |||
|- | |||
| 135 || [[Yiga Blademaster]] | |||
|- | |||
| 136 || [[Master Kohga]] | |||
|- | |||
| 137 || [[Stone Talus]] | |||
|- | |||
| 138 || [[Stone Talus (Luminous)]] | |||
|- | |||
| 139 || [[Stone Talus (Rare)]] | |||
|- | |||
| 140 || [[Igneo Talus]] | |||
|- | |||
| 141 || [[Frost Talus]] | |||
|- | |||
| 142 || [[Stone Pebblit]] | |||
|- | |||
| 143 || [[Igneo Pebblit]] | |||
|- | |||
| 144 || [[Frost Pebblit]] | |||
|- | |||
| 145 || [[Hinox]] | |||
|- | |||
| 146 || [[Blue Hinox]] | |||
|- | |||
| 147 || [[Black Hinox]] | |||
|- | |||
| 148 || [[Stalnox]] | |||
|- | |||
| 149 || [[Molduga]] | |||
|- | |||
| 150 || [[Dinraal]] | |||
|- | |||
| 151 || [[Naydra]] | |||
|- | |||
| 152 || [[Farosh]] | |||
|- | |||
| 153 || [[Cursed Bokoblin]] | |||
|- | |||
| 154 || [[Cursed Moblin]] | |||
|- | |||
| 155 || [[Cursed Lizalfos]] | |||
|- | |||
| 156 || [[Thunderblight Ganon]] | |||
|- | |||
| 157 || ??? | |||
|- | |||
| 158 || ??? | |||
|- | |||
| 159 || [[Windblight Ganon]] | |||
|- | |||
| 160 || [[Calamity Ganon]] | |||
|- | |||
| 161 || [[Dark Beast Ganon]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
===Monsters=== | ===Monsters=== | ||
{|class="wikitable" | {|class="wikitable" |
edits