49,678
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 77: | Line 77: | ||
|- | |- | ||
| English Text || [[Bill Trinen]]<br/>[[Nate Bihldorff]] | | English Text || [[Bill Trinen]]<br/>[[Nate Bihldorff]] | ||
|- | |||
| Translation German || [[Joe Shanel]]<br/>[[Micky Auer]] | |||
|- | |||
| French || [[Hélène Guillemain]]<br/>[[Thomas Miriel]] | |||
|- | |||
| Spanish || [[Eduardo López Herrero]]<br/>[[Jesús Ángel Rodríguez Gago]] | |||
|- | |||
| Italian || [[Francesca Di Marco]]<br/>[[Massimo Maietti]]<br/>Validation and Testing Team | |||
|- | |- | ||
| North American Localization || [[Rich Amtower]]<br/>Nate Bihldorff<br/>[[Reiko Ninomiya]]<br/>[[Tim O'Leary]]<br/>Bill Trinen | | North American Localization || [[Rich Amtower]]<br/>Nate Bihldorff<br/>[[Reiko Ninomiya]]<br/>[[Tim O'Leary]]<br/>Bill Trinen | ||
|- | |- | ||
| Localization Management || Leslie Swan<br/>Jeff Miller | | Localization Management || [[Leslie Swan]]<br/>[[Jeff Miller]] | ||
|- | |- | ||
| NoA Engineering Debug Team || Scott Callahan<br/>Paul Rush<br/>Dan Simpson<br/>Tim Casey<br/>Miho Hattori<br/>Christine Zumwalt<br/>Andy Becraft<br/>Robert Crombie<br/>Yoshinobu Mantani<br/>Raychole L'Anett | | NoA Engineering Debug Team || [[Scott Callahan]]<br/>[[Paul Rush]]<br/>[[Dan Simpson]]<br/>[[Tim Casey]]<br/>[[Miho Hattori]]<br/>[[Christine Zumwalt]]<br/>[[Andy Becraft]]<br/>[[Robert Crombie]]<br/>[[Yoshinobu Mantani]]<br/>[[Raychole L'Anett]] | ||
|- | |- | ||
| Supervisors || Tadashi Sugiyama<br/>[[Hideki Konno]]<br/>[[Toshihiko Nakago]] | | Supervisors || [[Tadashi Sugiyama]]<br/>[[Hideki Konno]]<br/>[[Toshihiko Nakago]] | ||
|- | |- | ||
| Special Thanks || Takaya Imamura<br/>Tomoaki Kuroume<br/>Takeshi Hosono<br/>Hiromu Takemura<br/>Satomi Maekawa<br/>Noriko Ikegawa<br/>Kazumi Yamaguchi<br/>Jun Takamura<br/>Aya Sumimoto<br/>Shinko Takeshita<br/>Taeko Sugawara<br/>Atsushi Miyagi<br/>Kenta Motokura<br/>Akiko Hirono<br/>Yoshihiro Matsushima<br/>Tomomi Iwasaki<br/>Tsuyoshi Watanabe<br/>Shigeki Yoshida<br/>Yasuyo Yamamoto<br/>Akira Ito<br/>Naoki Takami<br/>Junya Hanai<br/>[[Super Mario Club]]<br/>ARTSVISION Co., Ltd<br/>[[SRD Co., Ltd]] | | Special Thanks || Takaya Imamura<br/>Tomoaki Kuroume<br/>Takeshi Hosono<br/>Hiromu Takemura<br/>Satomi Maekawa<br/>Noriko Ikegawa<br/>Kazumi Yamaguchi<br/>Jun Takamura<br/>Aya Sumimoto<br/>Shinko Takeshita<br/>Taeko Sugawara<br/>Atsushi Miyagi<br/>Kenta Motokura<br/>Akiko Hirono<br/>Yoshihiro Matsushima<br/>Tomomi Iwasaki<br/>Tsuyoshi Watanabe<br/>Shigeki Yoshida<br/>Yasuyo Yamamoto<br/>Akira Ito<br/>Naoki Takami<br/>Junya Hanai<br/>[[Super Mario Club]]<br/>ARTSVISION Co., Ltd<br/>[[SRD Co., Ltd]] | ||
|} | |} | ||
{{Cat|The Wind Waker|Staff, The Wind Waker}} | {{Cat|The Wind Waker|Staff, The Wind Waker}} |